У Києві стартувала виставка до Великодня, де розкажуть про унікальний рецепт паски та покажуть писанки за різних регіонів.
Музей історії міста Києва презентує виставковий проєкт «ΑΝΑΣΤΆΣΗΣ. Світло Воскресіння», який демонструє джерела та особливості становлення Великодня. Головні символи експозиції — дерево життя і писанка, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття.
«Воскресіння Христове та весняні свята, що передували Великодню в дохристиянські часи, завжди були особливими для українців. Відчуваючи міцний зв`язок із природою, люди святкували остаточну перемогу весни, тепла та сонця. Це час єднання усієї родини, радісних зустрічей із найближчими. І навіть війна не змогла знищити наші цінності, наші традиції та свята», — ділиться генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Експозиція виставки охоплює різні історичні періоди та грані святкування Великодня — і духовні, і світські. Зокрема, на ній презентують керамічні полив`яні яйця часів Київської Русі, царські врата XVIII століття, унікальний рецепт паски 1863 року, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекцію писанок із відтвореними орнаментами всіх регіонів України та яйце африканських християн XIX століття. Окремо на виставці покажуть європейський великодній декор та діаспорні писанки.
Кураторами проєкту стали Таміла Калитенко та Дмитро Воляник, а художницею — Катерина Костенко. Виставку можна відвідати з 4 квітня до 6 травня.