ЕкономікаНовини

Цього літа Україна отримає перші прибутки із заморожених активів РФ

Європейський союз розробив законопроєкт, який дозволить Україні отримувати прибуток від російських заморожених активів вже з липня цього року. Згідно з повідомленням від Bloomberg, цей законопроєкт передбачає введення податку на прибуток, отриманий від російських коштів. Його мета – забезпечити щорічне фінансування у розмірі близько €3 мільярдів для підтримки України у постачанні зброї та стимулювання оборонної промисловості.

Зазначається, що ЄС буде перераховувати частину доходів, отриманих від 15 лютого, двічі на рік, поки санкції проти Росії не будуть скасовані. Початково ці кошти будуть направлені на Європейський фонд миру, який фінансує постачання зброї Україні, та Фонд підтримки України.

Частина прибутку залишиться у центральних депозитаріях цінних паперів для покриття витрат на управління активами та управління будь-якими ризиками, включаючи можливі дії з боку Росії.

Bloomberg зазначає, що адміністрація президента США Джо Байдена закликає союзників G7 до негайного арешту заморожених активів і сподівається на прогрес до червневого саміту лідерів.

Comments are closed.