ЕкономікаНовини

За рік житло в Україні подорожчало на 16%.

У першому кварталі 2024 року ціни на житло в Україні зросли в середньому на 16% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. Найбільше подорожчали квартири на первинному ринку, як свідчать дані Держстату. Таке зростання цін на житло у п’ять разів перевищило офіційний рівень річної інфляції, який становив 3,2%.
  
 
Згідно з даними статистичного відомства, ціни на квартири на первинному ринку за рік зросли на 17,6%, а на вторинному ринку – на 15,3%. Однокімнатні квартири подорожчали на первинному ринку на 17,8%, на вторинному – на 15,9%. Двокімнатні квартири на первинному ринку подорожчали на 17,5%, на вторинному – на 15,2%. Трикімнатні квартири на первинному ринку подорожчали на 17,9%, а на вторинному – на 15,5%.
 
Водночас обсяги нового житлового будівництва в Україні продовжують знижуватися, за рік зменшившись на 37%. Національний банк України раніше зазначив, що ринок нерухомості в країні поступово відновлюється, але це стосується лише вторинного ринку.

Comments are closed.

Економіка

У 2024 через Одеські порти експортували 46 млн тонн товарів, Одеса може стати найбільшим логістичним центром чорноморського регіону.

Як повідомив очільник Одеської військової адміністрації Олег Кіпер під час Чорноморського безпекового форуму, через недоступність портів в ...