ВійнаЕкономікаНовини

Як Україна планує обійтися без допомоги США? Чи будуть непопулярні рішення?

Голова парламентського комітету з питань фінансів, Данило Гетманцев, заявив, що в разі невиконання обіцяного пакету фінансової допомоги від Сполучених Штатів на суму $11,2 мільярда (який входить до загального пакету допомоги в $60 мільярдів), українській владі доведеться приймати непопулярні рішення.
 
За словами Гетманцева, у такій ситуації існують лише два основних варіанти вирішення проблеми. Перший – це емісія гривні, яка призведе до інфляції та девальвації національної валюти. Другий – це секвестр бюджету, тобто скорочення видатків у бюджеті.
 
Він додає, що в українській економіці немає значного потенціалу для суттєвого збільшення податків, проте інфляція також є свого роду податком, який найбільше тягне на бідних. Проте наразі такі варіанти не розглядаються, і він вірить, що партнери знайдуть справедливе рішення.
 
Гетманцев також зауважив, що Україна має достатні надходження на перше півріччя, навіть з урахуванням затримки допомоги від США. Однак уряд надзвичайно розраховує на цю допомогу, оскільки пройти цілий рік без неї буде складним завданням.

Comments are closed.

More in:Війна