Війна

Україна отримує від Норвегії шість винищувачів F-16

Україна зможе створити ВПС із загальною чисельністю близько 80 бойових літаків цього типу.

Уряд Норвегії ухвалив рішення передати Україні шість винищувачів F-16 уже цього року, пише VG, посилаючись на слова прем’єр-міністра країни Йонаса Гара Стере.

Норвегія надішле Україні 6 F-16

“Норвегія прийняла рішення передати в дар Україні шість винищувачів F-16. Ми плануємо почати поставки у 2024 році”, – зазначив Гар Стере.

Згідно з його словами, здатність України захищатися від повітряних атак є вирішальною для її оборони від Росії.

“Після норвезької пожертви Україна може створити ВПС із загальною чисельністю близько 80 західних бойових літаків”, – зауважили у VG.

Законодавці США, очолювані конгресменом Адамом Шиффом, підтримують прохання України про підготовку ще 10 пілотів. Вони зазначають, що Україна матиме більше літаків F-16, ніж кваліфікованих пілотів для їх експлуатації, що може підривати стратегічні переваги, які ці літаки можуть надати Збройним силам.
 
Наразі в ЗСУ є 30 пілотів, які мають право розпочати навчання в США, але адміністрація Байдена повідомила Києву, що не вистачає місць у програмі школи, щоб прийняти понад 12 пілотів-стажерів одночасно.
 
Україна планує розмістити деякі винищувачі F-16 за своїми межами, на іноземних авіабазах, щоб захистити їх від російських ударів. У той же час, держава має певну кількість підготовлених аеродромів і вже відомо, скільки літаків буде введено в експлуатацію впродовж цього року.

Comments are closed.

More in:Війна