ВійнаЕкономіка

ЄІБ розробив програму “зеленого” відновлення зруйнованих будинків в Україні з бюджетом €230 млн.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) представив програму енергоефективного відновлення зруйнованих війною багатоквартирних будинків. Оксана Реміга, представник ЄІБ, зазначила, що програма повністю готова до запуску з бюджетом у розмірі €230 млн, з яких €30 млн відведено на пілотну фазу. Головний акцент робиться на комплексному відновленні цілих будинків з метою підвищення їх енергоефективності.

За словами Реміги, у рамках проєкту вже укладена угода з Німеччиною про надання гранту на суму €3 млн. Експерти готові розпочати розробку технічної документації, проте це буде зроблено паралельно з завершенням українською стороною всіх необхідних процедур.

Муніципалітети стануть бенефіціарами програми. На пілотній стадії банк вже сформував короткий список для швидкого налагодження процедур. У подальшому передбачається проведення конкурсних процедур для громад і проєктів.

Однак, Реміга відзначила, що найбільш постраждалі муніципалітети, які особливо потребують відновлення, не можуть отримати кредити. Гроші на такі проєкти для них можуть надаватися лише у формі субвенцій. Цей момент планується нормативно закріпити незабаром.

Comments are closed.

More in:Війна