ВійнаЕкономіка

Генсек НАТО знову “дав задню” щодо фонду в €100 млрд для України

Головуючий НАТО Єнс Столтенберг відмовляється від планів створення п’ятирічного фонду військової допомоги Україні на €100 млрд після того, як зіткнувся з протидією з боку членів Альянсу.

Альтернативою розглядається нова пропозиція, яка має підтримку міністрів оборони країн-членів НАТО. Йдеться про те, що члени Альянсу зобов’яжуться витрачати щонайменше €40 млрд на рік на допомогу Україні. НАТО визначить цілі пожертвувань для кожної країни на основі відсотка від її ВВП. На частку США припадатиме близько 50% допомоги. Хоча новий план не передбачатиме нових грошей, він дасть Україні більше планомірності щодо підтримки.

Також, на саміті НАТО, який відбудеться в липні, планують представити план, що передбачає створення нової посади “старшого цивільного представника” НАТО в Україні за аналогією з посадою, яку НАТО мав в Афганістані під час своєї 20-річної присутності там. Новий посланник координуватиме підтримку України з боку Альянсу, зокрема потоки військової допомоги Києву від різних західних країн.

Comments are closed.

More in:Війна