Економіка

Україна активно приватизує державні підприємства для поповнення власного бюджету

Фонд державного майна продав активи заводу “Електропобутприлад” у Чернівцях. Під час аукціону вартість активу майже подвоїлася з ₴11,14 млн до ₴20,17 млн. Переможцем став приватний підприємець Сергій Ахременко, який очолює компанію “Славтелеком”, що працює у сфері телекомунікацій.

“Електропобутприлад” знаходиться в зручному місці з розвиненою логістикою і має великий потенціал для розвитку. Частина майна вже здається в оренду, що забезпечить новому власнику стабільний дохід.
 
Крім того, один з останніх великих державних спиртзаводів – “Лохвицький спирткомбінат” на Полтавщині, був проданий на аукціоні за понад ₴14 млн. Новим власником стане місцева компанія “Агро-Сонце”, яка спеціалізується на хімічному виробництві.
 
Голова Фонду держмайна Віталій Коваль зазначив, що приватизація державних підприємств є ефективним способом поповнення державного бюджету, а також фінансування оборонних сил. Основна мета приватизації – залучити приватні інвестиції в економіку.
 
Зараз на кожну гривню, витрачену на приватизацію, припадає чотири гривні інвестицій в обладнання та робочі місця. Кошти від продажу санкційних активів направляють на відбудову України.

Comments are closed.

Економіка

У 2024 через Одеські порти експортували 46 млн тонн товарів, Одеса може стати найбільшим логістичним центром чорноморського регіону.

Як повідомив очільник Одеської військової адміністрації Олег Кіпер під час Чорноморського безпекового форуму, через недоступність портів в ...