Техології

Як отримати ліцензію пілота PPL в Україні

Владеть частным самолетом могут позволить себе не многие, а вот стать пилотом и наслаждаться полетами не такая уж и сложная задача. Все, что необходимо – пройти обучение и получить Private Pilot License (PPL) – лицензию частного пилота.

Скільки коштує ліцензія пілота PPL

Зазвичай навчання займає кілька місяців, коштує близько $10 тис. і складається з вивчення теорії та приблизно 48 годин льотної практики.

Також потрібно визначиться, яким ви пілотом хочете стати. Пілотів можна розділити на дві групи – комерційні та приватні.
 
Комерційні пілоти, як правило ті, хто цілеспрямовано йдуть в авіацію в ще юному віці і хочуть отримати професію. Пілоти, як і моряки, часто сповідують клановість і найчастіше, це вихідці з авіаційних сімей. Кар’єра формується стандартними кроками через вищий авіаційний навчальний заклад, де вони проходять посилену теоретичну і льотну підготовку для подальшої кар’єри в авіакомпаніях.
 
Приватні пілоти – це ті, хто мріяв про польоти з дитинства і може собі це дозволити. У цьому випадку, щоб стати приватним пілотом, закінчувати льотний ВНЗ не потрібно. Достатньо досягти певного віку (зазвичай 18, щонайменше 17 років) і бути придатним за станом здоров’я – мати медичний сертифікат ВЛЕК (лікарсько-льотної експертної комісії) 2-ого класу. Фактично, маючи “середнє” здоров’я, пілотом може стати кожен.
 
Варто знати, що PPL може стати першим кроком у комерційну авіацію – більш дорогим, ніж “класичний”, але, водночас, більш швидким і ефективним.

Початок

Пробний політ стане відправною точкою. Перш ніж записуватися до школи, варто спробувати і переконатися, що польоти дійсно те хобі, про яке ви мріяли. Здійснивши пробний політ як пасажир на борту, спостерігаючи за діями пілота, ви точно визначитеся, потрібно вам це чи ні. Остаточна впевненість настане після того, як ви візьметеся за штурвал невеликого літака, вертольота, автожира, мотодельтаплана.

Далі – вибір школи для навчання. В Україні на сьогоднішній день є два льотних ВНЗ, які готують професійних пілотів – Кіровоградська льотна академія (на літаки) і Кременчуцький льотний коледж (вертольоти). Вони беруть участь у підготовці приватних пілотів, але вам, як уже було сказано вище, немає необхідності вчитися там 4 роки.

В Україні функціонує понад десять сертифікованих авіаційних навчальних закладів, що займаються підготовкою авіаційного персоналу – до якого належать і приватні пілоти. Обираючи льотну школу, необхідно враховувати такі чинники.

Школи та аеродроми

Теоретичні та практичні заняття займуть багато вашого часу. До цього потрібно бути готовим. Візьміть до уваги, як довго вам потрібно буде добиратися до навчання та навчального аеродрому. Слід пам’ятати, що в період практичних польотів вам необхідно виконувати з певною частотою, щоб не робити великих перерв у підготовці.

Багато льотних шкіл зобов’язують своїх курсантів на час виконання перших польотів оселятися на аеродромі і приділяти підвищену увагу відточуванню льотної майстерності, як мінімум до першого самостійного вильоту. Незайвим буде взяти відпустку на цей час і розуміти, що аеродром школи може бути далеко від дому і знадобляться супутні витрати на проживання під час курсу.

Теорія

Теоретичну підготовку можна проходити як стаціонарно, так і дистанційно. У першому випадку доведеться близько місяця регулярно ходити на лекції – але, завдяки можливості ставити запитання, знання отримати можна більш фундаментальні. У другому варіанті необхідно відвідати мінімальну кількість занять, брати матеріал і самостійно освоювати граніт авіаційної науки. При цьому можна буде вільно розпоряджатися своїм часом, але і розбиратися в нюансах часто доведеться самостійно.

Літаки

Пам’ятайте, що PPL, які видаються в Україні, дають право на керування тільки типами ЛА, на яких виконувалися навчальні польоти. Обираючи школу, уважно ознайомтеся з інформацією про літаки, які задіює та чи інша установа. Що популярніша використовувана модель, що більше літаків цього типу було побудовано, то краще.

Важливо: літак, який використовується під час вашої підготовки, має бути для цього сертифікований і проходити регулярне техобслуговування. Зверніть увагу на такий фактор: чи використовується цей тип ЛА в європейських та американських школах? Популярність певної моделі літака – це не тільки ще одне свідчення її надійності. Врахуйте, що після отримання PPL вам потрібно буде на чомусь літати. І що поширеніший той тип, який ви опанували, то більша ймовірність, що ви знайдете його для оренди чи купівлі. Згодом, опанувавши ще 2-3 схожих літаки, вам відкриють право на керування не просто типами ПС, а класом ПС – одномоторними літаками масою до 5700 кг.

Самостійні виліти

Обов’язково поцікавтеся, як у школі виконуються польоти курсантів. Бажано заздалегідь познайомитися з інструктором, обговорити з ним усі нюанси, адже саме ця людина поведе вас підкорювати небесні простори. В ідеалі, після перших польотів з інструктором, зазвичай 10-12 годин, за згодою інструктора курсанта випускають у перший самостійний виліт. Однак багато що залежить від льотної школи, де не завжди курсанту дозволяють вилітати самому з метою економії, тому вам варто подивитися відгуки випускників.

Наявність тренажера

За правилами, для отримання PPL необхідний наліт щонайменше 45 годин, але в деяких школах частину цього часу можна відпрацювати на сертифікованому льотному тренажері. П’ять тренажерних годин можуть бути зараховані як одна реальна, але повністю замінити польоти тренажером не можна. Уточніть таку можливість.

Додатково

Зверніть також увагу на такі деталі, як покриття та розміри аеродрому, на якому літатимете. Перше може бути природним (ґрунт) або штучним (бетон або асфальт). Штучне покриття краще – воно не розкисає після дощів і легко чиститься взимку, а отже, у вас буде менше простоїв у навчанні. Що стосується розмірів, вчитися краще на більшому аеродромі – це підвищує безпеку польотів.
 
І так, ви озброєні об’ємною інформацією про те, як вибрати школу пілота в Україні і як отримати ліцензію приватного пілота PPL. Тепер вибір за вами – якщо територіально і за іншими параметрами вам підходять кілька варіантів, контактуйте зі школами і починати навчання.

Comments are closed.