БізнесНерухомістьНовини

В Україні запустять соціальну оренду житла.

Голова Комітету Верховної Ради з питань регіонального розвитку і містобудування, Олена Шуляк, розповіла про механізм, який дозволить вирішити проблеми з житлом для внутрішньо переміщених громадян та осіб, що потребують підтримки держави.
 
За цим механізмом, нижча за ринкову ставка оплата за оренду житла буде забезпечена. Громади виступатимуть орендодавцями, надаючи свій житловий фонд в оренду, а отримані платежі будуть направлені в револьверні фонди. З цих фондів кошти будуть спрямовуватися на покращення існуючого житлового фонду або на будівництво нового соціального житла.
 
Для фінансування програми можуть бути використані різні джерела, такі як активи, що були арештовані у Росії, вилучене майно у громадян Росії, Білорусі та колаборантів, а також покинутий житловий фонд, який може бути модернізований та переданий відповідним фондам. Крім того, можуть бути залучені кошти міжнародної технічної допомоги та агенцій розвитку.
 
Перші пілотні проєкти, такі як проєкт “Housing”, вже тестуються на Львівщині за підтримки уряду Німеччини та Міжнародної Організації Міграції (МОМ).

Comments are closed.

More in:Бізнес