КультураНовини

Український балет на європейській сцені: аншлаг у Литві

29 та 30 жовтня в Литві у Каунаському державному музичному театрі,  відбулась  вистава «Аладдін». Литовська публіка забезпечила аншлаг та овації!
Нагадаємо, що Київська опера і Каунаський державний музичний театр у травні 2022 року підписали контракт на безстроковий показ «Аладдіна» та на постановку цього балету українською творчою командою театру у складі Сергія Кона, Оксани Хамровської, Дмитра Куряти, Наталії Клісенко. Диригентом постановником  стала Оксана Мадараш.

За два місяці до прем’єри режисерська група з литовською трупою розпочала репетиції. Маємо зазначити, що Литовський театр планував ставити «Чіполіно» Арама Хачатуряна, але після  вторгнення Росії  литовські функціонери змінили репертуар на користь українського балету, підтримуючи тим самим Україну в боротьбі за свободу.

Балет «Аладдін» у постановці творчої команди Київської опери буде йти на сцені європейського театру не один рік. Музику до балету склав Олександр Родін.

В Україні прем’єра балету відбулася 8 жовтня 2021 року на сцені Київської опери. Вражаюча постановка, декорація, видовищна майстерність танцюристів та барви костюмів створили неймовірну феєрію. Культовий сюжет, цікава хореографія, дивовижні костюми, поєднані з сучасним відеоартом були  дуже гучно сприйняті українським глядачем. Зараз український балет впевнено крокує світом, збираючи схвальні відгуки вибагливої європейської публіки.

You may also like

Next Article:

0 %