Новини

Українсько-французька історична драма «ШТТЛ» отримала приз на фестивалі у Римі

Українсько-французька історична драма «ШТТЛ» отримала одну з найвищих нагород – приз глядацьких симпатій – на Римському міжнародному кінофестивалі, який проходив в столиці Італії з 13 по 23 жовтня 2022 року.Стрічка «ШТТЛ» була представлена в конкурсній секції кінофестивалю «Прогресивне кіно – бачення світу завтрашнього дня» (Progressive Cinema – Visioni per il Mondo di Domani). Серед 16 ігрових, документальних та анімаційних картин з різних країн світу глядачі віддали свої симпатії саме «ШТТЛ».

Автор сценарію та режисер картини – Еді Уолтер. У ролях: Анісія Стасевич (Юна), Мойше Лобел (Мендель), Сол Рубінек (рабин), Петро Ніньовський (Дем’ян), Антуан Міллєт (Фоліє), Даниель Кенігсберг (батько Менделя)

Римський міжнародний кінофестиваль проводиться в 17-й раз поспіль. У жовтні «ШТТЛ» також брав участь у BFI London Film Festival, де був презентований поряд із новими роботами Гільєрмо дель Торо, Азіфа Кападіа та інших всесвітньо відомих режисерів.

В центрі сюжету фільму «ШТТЛ» – історія кохання юних мешканців штетлу (містечко на ідіш) на Львівщині на тлі драматичних історичних подій. Юна і Мендель борються за своє щастя та можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Все це відбувається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. Історична основа фільму – доля містечка Сокаль на Львівщині, яке було знищене німецькою армією.Фільм знімали влітку 2021 року на Київщині, де спеціально збудували штетл – типове єврейське поселення. Над виробництвом кінокартини працювали українська компанія UPHub та французька Forecast Pictures.

Від України за виробництво відповідала кінокомпанія UPHub за участі Apple Tree Vision, з французької – партнером виступила компанія Forecast.

Консультантом з ідиш-культури залучили американського експерта з юдаїки Лили Росен, яка також консультувала відомий серіал Unorthodox виробництва Netflix.

You may also like

More in:Новини

Next Article:

0 %