Новини

Орест Кузів, художник із Франківська розпродує картини для допомоги ЗСУ

Художник Орест Кузів з Івано-Франківськуа у соціальних мережах презентує та продає свої картини, а всі кошти з продажу він передає на допомогу Збройним силам України. Наразі, митець уже перерахував 3 тис. доларів США на рахунок міжнародного благодійного фонду “Повернись живим” і на цьому не зупиняється. Адже охочих замовити у нього картину чимало.

На початку благодійного марафону художник представив шість авторських робіт.  Усі полотна він написав ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Їх митець продав упродовж тижня у соціальних мережах на благодійному аукціоні.

Картина “Багряний вечір”. Фото Орест Кузів

За словами Ореста Кузіва, більшість покупців – з української діаспори в країнах Європи та Сполучених Штатів Америки. Картина під назвою “Багряний вечір” була продана першою за 500 доларів США, а придбала її українка, яка наразі проживає у Німеччині.

Картина “Під покровом Богородиці”. Фото Орест Кузів

Усі полотна художник написані у стилі імпресіонізму. Митець олійними фарбами здебільшого зображує пейзажі української природи. Через роботи, художник передає свої спогади з дитинства, тодішні емоції та хвилювання. Саме так з’явилася у період війни картина “Під покровом Богородиці”. Художник пригадує, його надихнули на створення полотна церковні свічки, які він запалив під час молитви у храмі. За словами Ореста Кузіва, цю авторську роботу хотіли купити найбільше людей.

“Я її намалював і картину одразу купили. І потім дуже багато людей захотіли такий самий повтор. Я зробив десь чотири й зрозумів, що деякі люди не мають змоги купити картини. Думаю, спробую намалювати меншу таку ж роботу форматом 30 на 30 і її розіграти в себе на Facebook-сторінці. Розіграв картину, то чоловік з Києва був настільки задоволений. Це фактично був, як подарунок”, — каже Орест Кузів.

Важкі події в країні неабияк впливають на творчість художника. Останні картини, які написав художник, мають патріотичний настрій.

“Два тижні тому ходив по Валах наших і побачив, як лущиться стіна у Палаці Потоцьких. І думаю, було б цікаво поєднати цю стіну і написати графіті. І написав славнозвісну фразу “Російський воєнний корабель…” Картина досить багато набрала вподобайок у соціальних мережах. У наступній роботі я теж зобразив стіну. Назвав її “Незламна стіна” і просто написав вислів: “Ми переможемо”, — розповідає художник.

Наразі Орест Кузів планує зробити перерву у написанні картин. Опісля, розповідає художник, повернеться на мистецький фронт із новими роботами. Їх також продаватиме на благодійному аукціоні задля потреб української армії.

You may also like

More in:Новини

Next Article:

0 %