КультураНовини

В Україні стартує Місяць європейського кіно, на якому представлять 52 фільми

За фактом, майже два місяці – з 4 листопада до 29 грудня – в Києві й Чернівцях глядачі зможуть подивитись фільми-лауреати міжнародних кінофестивалів класу А, до якого входять Каннський, Венеційський та Берлінський кінофестивалі. Організатор – Одеський міжнародний кінофестиваль, передає Суспільне.Враховуючи повномасштабну війну з країною-терористом росією, цього року Одеський кінофестиваль не відбудеться, але презентує свої події  в інших містах.

Ми писали вже про те, що у червні в норвезькому містечку Грімстад презентували серію короткометражок від ОМКФ, далі фестиваль презентував картини у Карлових Варах (Чехія) у межах одного з найбільших кінофестів Центральної та Східної Європи. Там відбулася професійна секція ОМКФ “Work in Progress”. Українські фільми також демонстрували в Німеччині, онлайн в Канаді, а наприкінці липня – в Приштині (Косово). У жовтні в Польщі відбувся чи не головний захід ОМКФ – національний конкурс.

Наразі, майже два місяці в Києві (в кінотеатрі “Оскар”) та в Чернівцях (в Культурно-мистецькому центрі ім. І.Миколайчука) крутитимуть світові кіношедеври. 52 стрічки відомих європейських режисерів, які приймали у різні роки в позаконкурсних програмах ОМКФ, будуть презентовані у  межах “Місяця європейського кіно”.

Онлай-покази  не плануються, адже йдеться про стрічки, які варто дивитися на великому екрані. “Для поціновувачів класного артхаусного кіно це буде справжнє свято”, – запевняє PR-директорка ОМКФ.

У програмі представлені:

  • трагікомічний трилер Пола Верховена “Вона” з Ізабель Юппер;
  • трилер Ніколаса Віндінга Рефна “Неоновий демон”;
  • трагікомічне фентезі Террі Гілліама “Чоловік, який вбив Дон Кіхота”;
  • трилер Лінн Ремсі “Тебе тут ніколи не було”;
  • фільм “Дім, який побудував Джек” від Ларса фон Трієра;
  • фантастична драма “Малюк Джо” Джессіки Гауснер;
  • драма “Герой” Асгара Фархаді;
  • боді-горор Джулії Дюкорно “Титан” та багато інших.

Чи на часі зараз кіно? Тетяна Власова переконана, що кіно варто дивитися особливо зараз. І йдеться не лише про терапевтичний ефект, а й про підтримку:

“20% коштів буде спрямовано на допомогу ЗСУ. Загалом ця акція – це така підтримка і ЗСУ, і кінотеатрів, і глядачів, звісно. Культура все ж таки допомагає і кіно теж допомагає”.You may also like

Next Article:

0 %