Новини

Конкурс Чайковського виключили з Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів

Під час голосування Генеральної асамблеї, що відбулася 13 квітня 2022 року, Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів переважною більшістю голосів своїх членів приняла рішення про негайне виключення зі свого складу таку подію, як Міжнародний конкурс імені Чайковського.

У зверненні інституції йдеться:

«Багато лауреатів конкурсу імені Чайковського є одними з провідних художників сучасності. Проте, перед обличчям жорстокої війни Росії та гуманітарних звірств в Україні, WFIMC (World Federation of International Music Competitions — Ред.) як аполітична організація не може підтримувати або мати серед своїх членів конкурс, який фінансується та використовується як рекламний інструмент російським режимом.

Хоча нашою першою і головною метою завжди буде активна підтримка молодих митців, а зараз особливо українських митців, WFIMC підтверджує свою попередню заяву проти загальних санкцій щодо всіх росіян та проти дискримінації та виключення окремих митців за їхньою національністю. Особливо під час війни ми вважаємо важливим підтримувати діалог з тими, хто довіряє нам і поділяє наші цінності, — так само як ми довіряємо їм».

Президент Федерації Пітер Пауль Кайнрат
Генеральний секретар Флоріан Рієм

Для довідки, Федерація заснована в 1957 році. Наразі її членами є 120 провідних музичних конкурсів та фестивалів, серед яких такі престижні змагання, як Конкурс королеви Єлизавети (Бельгія), Конкурс Фредерика Шопена (Польща), Фестиваль «Празька весна» (Чехія), Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (Україна) та ін.

You may also like

More in:Новини

Next Article:

0 %