Новини

Національна заслужена капела бандуристів ім. Г.Майбороди завершила европейський тур

Артисти Національної заслуженої капели бандуристів ім. Г.Майбороди успішно завершили перший благодійний тур Європою під назвою «З Україною в серці». “Капеляни” в повному складі вже повернулися в Україну. Як розповів звукорежисер Олексій Грицишин, за 11 днів туру капела презентувала 12 концертів у Польщі та Угорщині.

В мирний час для колективу це звичайний український графік і учасники звикли працювати в подібних умовах. Тому, ситуація, коли капела відіграла концерт у Варшаві, потім проїхала за півтори доби 800 км і одразу дала концерт у Веспрем – не є незвичною.

Важливо те, ще ніколи подібне турне не планувалося за такий мізерний проміжок часу, звідси й невизначеність з кількістю країн та зміна дат деяких концертів. Але, загалом, що особливо приємно для клективу – на концертах місцеві глядачі значно переважали етнічних українців та тимчасових переселенців. Це й було одним із основних завдань – познайомити з самобутньою українською культурою та нагадати про ті жахливі події, які кояться в нашій країні. Глядачі тепло приймали музик, плакали разом з ними під «Гей, пливе кача», щиро намагалися підспівувати «Два кольори» та стоячи аплодували наприкінці.

Мабуть, найбільше всіх цікавить питання, а скільки ж державних грошей ми витратили на таке турне? Наша відповідь – в цей важкий для нашої країни час, ми не витратили жодної державної копійки – палко розповідає Олексій Грицишин.

Ця поїздка стала можливою завдяки меценатській підтримці прихильників капели та благодійним внескам. Колектив не отримував жодних гонорарів, артисти не отримували жодних добових та подекуди харчувалися за власні кошти! Більше того, з благодійних внесків нам вдалося зібрати хоч і невеликі, але все таки кошти, які ми з радістю перерахуємо на потреби ЗСУ та українську культуру!

Колектив щиро й безмежно дякує всім людям та організаціям, які зробили це турне можливим, а саме – Борис Романюк, Леся і Влад Овчінніков, Ірина Константюк, Tetyana Gold (Salyuk), Sergiej Borysenko, Andrij Ola Bunzyło, Nataliya Golub, Юрій Токар, Kornel Filipowicz, Bogusław Kłosiewicz, Hotel Sękowski, Centrum Kultury MUZA w Lubinie, Centrum Kultury Agora, Warsaw Film School, Filharmonia Zielonogórska,

Centrum Kultury w Polkowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, всім працівникам Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége / Embassy of Ukraine in Hungary та особливо Пані Посол Nepop Liuba та раднику Ivan Lukachuk, Szlava Huk, Erzsébet Nincz, Ljubomér Borscs, Yuriy Yakovlyev, Veszprémi Petőfi Színház, Ferencvárosi Művelődési Központ és Intézményei – FMK, Danubius Hotel Annabella, Mercure Budapest Castle Hill та багатьом-багатьом іншим. Також подяка команді, чудовим водіям – Александр Кульчицкий, Олег Шрамко та Леонід Бездушній. Але в найпершу чергу – Міністерство культури та інформаційної політики України та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, які посприяли можливості виїзду чоловіків закордон та щиро раділи нашим успіхам на культурному фронті.

Та про плани на майбутнє, як би дивно це зараз не звучало. Слава Богу наші колеги в лавах ЗСУ цілі та неушкоджені. Молимося за них! Дехто з артистів планує вступити в Добробати, дехто повертається до ТО. Проте всі вони готові знову взяти бандуру в руки та їхати за власний кошт прославляти Україну по всьому світу, якщо випаде така нагода – запевняє Олексій!

You may also like

More in:Новини

Next Article:

0 %