Найбільший рубін у світі продали за рекордні 34,8 млн доларів 1280 720 Lacity Media

Найбільший рубін у світі продали за рекордні 34,8 млн доларів

Рубін, який отримав назву Estrela de Fura («Зірка Фури») і має вагу 55,22 карата, вважається найбільшим коштовним каменем цього виду, який коли-небудь виставлявся на аукціоні.

Рідкісний гігантський рубін вагою 55,22 карати продали за 34,8 мільйона доларів на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку у червні 2023 року, менше ніж через рік після того, як канадська компанія Fura Gems виявила його в одній з шахт компанії в Мозамбіку. Про це повідомляє CNN.
Дорогоцінний камінь представляли як «надзвичайно рідкісний» і «надзвичайно цінний» рубін, який коли-небудь з’являвся на ринку. Його назвали Estrela de Fura, що перекладається з португальської (офіційної мови країни розташування) як «Зірка Фури».

Рубін вирізали з моноліту дорогоцінного матеріалу. Його виявлення потрапило на заголовки газет завдяки його розміру. Спочатку він важив 101 карат, що майже вдвічі більше, ніж його поточна вага.

Гігантський камінь обмежили до симетричної форми й відполірували, що надало йому характерний блиск дорогоцінних каменів. За даними Sotheby’s, це призвело до появи «яскравих червоних відтінків», яких раніше не було видно.

Засновник і генеральний директор Fura Gems Дева Шетті додав, що знахідка такого розміру і якості є «неймовірною вдачею».

«Зірка Фури» відрізняється винятковою чистотою і насиченим темно-червоним кольором, також відомим як «голуб’яча кров». Цим відтінком традиційно описують високо цінні бірманські рубіни.

Масштабна діяльність з видобутку рубінів у Мозамбіку розпочалась лише з 2009 року. Тоді геммологи виявили велике родовище коштовних каменів недалеко від міста Монтепуес. Сьогодні Мозамбік вважається однією з провідних країн у видобутку цього виду каменів.

Експерт Квіг Брюнінг заявив, що продаж «Зірки Фури» може стати хорошим поштовхом для просування африканських каменів на ринку. Їх головний конкурент — М’янма.
Аукціонний будинок Sotheby’s включив рубін до розділу «Великолепні коштовності», головним прикрасою якого став видатний рожевий бриліант вагою 10,57 карат. Трохи раніше його продали за ту ж суму, що і «Зірку Фури».

Рубіни вважаються одними з найрідкісніших і цінних коштовних каменів у світі. Попередній аукціонний рекорд цього виду каменів встановив «Сонячний рубін». Лот вагою 25,59 карат, знайдений в М’янмі, був проданий за 30,3 мільйона доларів у Швейцарії у 2015 році.