Держпідприємство “Гарантований покупець” визначило переможця другого цьогорічного аукціону з розподілу квоти підтримки будівництва потужностей відновлювальних джерел енергії (“зелені” аукціони), на який виставлялося 11 МВт інших видів альтернативних джерел енергії, окрім енергії сонячного випромінювання та вітру. Перемогла компанія “Вотерструм” із найменшою ціновою пропозицією на рівні близько €0,11 за 1 кВт-год, яка має намір реалізувати об’єкт гідроенергетики потужністю 900 кВт (гранична ціна €0,12 за кВт-год).
А генерувальні підприємства “ДТЕК ВДЕ” почали випуск гарантій походження електроенергії з відновлюваних джерел енергії.
“Ми впевнені, що з кожним роком інтерес соціально-відповідального бізнесу в гарантіях походження енергії буде тільки зростати. У результаті це підвищуватиме попит на електроенергію з ВДЕ та стимулюватиме до збільшення будівництва нових “зелених” енергетичних потужностей у країні”, – зазначили в “ДТЕК ВДЕ”.
Для експортно орієнтованих підприємств таке маркування надаватиме додаткової конкурентоспроможності їхнім товарам.
Що відомо про компанію
ТОВ «Вотерструм» була заснована в 2016 році як енергетична компанія. Основним напрямком роботи є вироблення електроенергії з відновлювальних джерел енергії, проектування та будівництво гідроенергетичних об´єктів (мікро-, міні-, малих ГЕС), гідротехнічних споруд, протипаводкових споруд та комплексів.
ТОВ «Вотерструм» є українською компанією, яка займається розвитком проєктів у сфері відновлюваної енергетики, зокрема будівництвом малих гідроелектростанцій (ГЕС). Компанія стала переможцем другого «зеленого» аукціону, запропонувавши будівництво мікро-ГЕС потужністю 900 кВт у Львівській області за ціною 11,10 євроцента за кВт-годину. Це дозволить отримати державну підтримку для реалізації проєкту.
Також компанія планувала збудувати ще одну мікро-ГЕС у селі Крупське, проте громадські слухання, необхідні для цього, не відбулися через негативне ставлення мешканців.
Діяльність ТОВ «Вотерструм» є частиною ініціативи України з розвитку відновлюваних джерел енергії, які передбачають залучення інвестицій у нові генеруючі потужності, зокрема за допомогою «зелених» аукціонів