Новини

Україна трансформує житловий ринок, спираючись на досвід ЄС

В Україні планують ввести податкові пільги для операторів соціального житла та розробити ефективний механізм визначення орендних ставок. Про це повідомила голова парламентського комітету з питань містобудування Олена Шуляк. Вона зазначила, що розглядається можливість адаптації досвіду Великої Британії, Німеччини, Данії та країн Балтії до українських умов.
 
Одним з ключових інструментів, які Україна запозичує у ЄС, є соціальна оренда. Зараз активно вивчається можливість використання європейських механізмів для визначення орендних ставок, які враховують дохід орендаря, ринкову вартість оренди, витрати на утримання житла, страхування тощо.
 
Щодо податкових пільг для провайдерів соціального житла, враховуючи його неприбутковий характер, в Данії, наприклад, не сплачуються податок на прибуток та податок на нерухомість за соціальне житло.
 
Шуляк також повідомила, що влада працює над законопроєктом про фонд соціального житла, який має допомогти багатьом українцям вирішити житлове питання. Реєстрація законопроєкту планується на літо 2024 року.

Comments are closed.

More in:Новини