За даними дослідження Berlin Economics, проведеного на замовлення Greenpeace, за роки до початку російської повномасштабної агресії частка сонячної енергетики в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні значно зросла – з 5,9 ГВт у 2018 році до 8,06 ГВт у 2022 році – зростання потужності сонячної генерації склало майже 37%.
Атаки країни-терориста росії на енергетичну інфраструктуру роблять необхідними децентралізовані рішення, в яких сонячна енергетика відіграватиме ключову роль. Результати дослідження показують, що 9,2 ГВт потужностей сонячної генерації можуть бути інтегровані в українську енергосистему до 2027 року, а до 2030 року – до 14 ГВт (+8,4 ГВт порівняно з поточними потужностями). Це вимагає інвестицій на суму майже €5 млрд.
В дослідженні стверджується, що Україна має великий потенціал для розміщення сонячних електростанцій. Однак для реалізації цього потенціалу необхідно вжити низку заходів: інвестиції в електроенергетичну інфраструктуру, зменшення інвестиційних витрат, лібералізація ринку електроенергії.