БізнесНовиниТехології

10 українських компаній отримають €50,000 на впровадження “зелених” технологій

ЄБРР та ЄС оголосили десять українських компаній, які стали переможцями третьої хвилі грантової програми “Кліматичні Інноваційні Ваучери”.

Завдяки цій програмі компанії отримають гранти на загальну суму €442,000 на інноваційні рішення для скорочення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності та протидії зміні клімату.

Гранти покриють до 75% витрат на розробку та впровадження технологій протягом усього бізнес-циклу, від створення прототипів і сертифікації до розробки нових виробничих ліній.

10 українських компаній:

«МІКРОЛ» – допомагає підприємствам керувати споживанням енергії та води за допомогою технології «інтернету речей» (IoT), таким чином мінімізуючи втрати та сприяючи економії.

«МАЙТЕК ПЛЮС» – допомагає сектору гостинності ставати енергоощадним завдяки розумним системам управління опаленням.

Науково-виробнича фірма «Продекологія» – отримає програмне забезпечення на базі ШІ для своїх автоматичних сортувальних ліній, що дозволить збільшити глибину  переробки полімерів та електронних відходів до  90% та використовувати вдвічі менше енергії.

Hajster – допомагає скоротити викиди CO₂ в системах опалення шляхом переходу на теплові насоси українського виробництва, де за рахунок Кліматичного Ваучера буде створено програмне забезпечення контролерів управління кліматичним обладнанням.

RMC Manufacturer Company – замість звичних холодильних агрегатів на основі агресивного до атмосфери фреону створює дружні до клімату холодильні установки нового покоління з холодоагентом на основі вуглекислого газу.

One Innovation Water Technologies пропонують альтернативу одноразовим картриджам очистки води в системі зворотного осмосу за рахунок процесу заморожування.

Luaz Motors – поєднує електромобілі та системи доступності для водіїв з інвалідністю.

«Агросолум» – пропонує швидке масштабування точної обробки полів за допомогою БПЛА на заміну традиційних систем обприскування та внесення добрив на базі колісної техніки. 

ELEEK – розробляє нові моделі електровелосипедів і планує вивести їх на міжнародний ринок.

K.tex – виробляє медичні, будівельні та промислові неткані матеріали, розвиває виробництво нетканих матеріалів з вторинних волокон (відходів текстилю) та створює цифрову платформу для співпраці з виробниками одягу та постачальниками сировини.

Про схему надання грантів «Кліматичних Інноваційних Ваучерів»

Грантовий конкурс «Кліматичні Інноваційні Ваучери» є складовою програми ЄБРР «Центр трансферу фінансів та технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC), що підтримується ЄС в межах ініціативи EU4CLIMATE. В Україні з 2017 року його впроваджує ГО «Грінкубатор».

«Кліматичні Інноваційні Ваучери» — це один із найбільших грантових конкурсів в Україні для інноваторів у сфері зелених та кліматично-дружніх технологій. Україна стала першою країною в регіоні роботи ЄБРР, де Банк запустив програму Інноваційних Ваучерів. 

Конкурс підтримує українські компанії малого та середнього бізнесу, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність і запобігають змінам клімату. Гранти до 50 тисяч євро покривають 75% витрат на заявлені послуги. 

Компанії можуть використати ваучер для розробки та впровадження  «зелених» інновацій на різних етапах діяльності — від  захисту інтелектуальної власності та промислового дизайну прототипів до сертифікації продуктів та проєктування своїх виробничих потужностей. 

Comments are closed.

More in:Бізнес