Економіка

Лібералізація ринку землі дозволить надати $20 млрд на відновлення агросектору.

Лібералізація ринку землі сільгосугідь в Україні та підвищення прозорості можуть призвести до значного збільшення доходів державного бюджету. Зокрема, очікується, що ці заходи зможуть забезпечити до $35 млрд додаткових надходжень, що може вирівняти дефіцит фінансування сільського господарства в розмірі понад $20 млрд і частково покрити витрати на загальну відбудову країни у розмірі $500 млрд.

Очікується, що лібералізація ринку сільгоспземлі може принести економічні вигоди у розмірі 1-2,7% від загального внутрішнього продукту (ВВП) щорічно протягом наступних трьох років. Це відкриття ринку також дозволить іноземцям, включаючи громадян та компанії з Європейського Союзу, придбавати земельні ділянки для сільськогосподарського використання в Україні, що має забезпечити додаткові переваги.

Згідно з даними, близько 71% території України є сільськогосподарськими угіддями, з яких 33 мільйони гектарів є орними землями. Проте, внаслідок вторгнення, близько 20% сільськогосподарських угідь було окуповано, а третина сектору була руйнована, що призвело до збитків у сільському господарстві у розмірі $80 млрд.

Comments are closed.

Економіка

У 2024 через Одеські порти експортували 46 млн тонн товарів, Одеса може стати найбільшим логістичним центром чорноморського регіону.

Як повідомив очільник Одеської військової адміністрації Олег Кіпер під час Чорноморського безпекового форуму, через недоступність портів в ...