ЕкономікаЕнергетика

Відновлення 1 МВт потужності генерації коштує приблизно $1 млн. Україна потребує мільярдів.

Щоб відновити в Україні потужностей з виробництва електроенергії завдяки розподіленій генерації потрібні мільярди доларів – зауважила заступник голови НБУ Катерина Рожкова. За її словами, відновлення 1 МВт потужності коштує приблизно $1 млн.

“Ви знаєте, скільки гігават ми втратили”, – зауважила Рожкова.

Посадовиця додала: якщо Україна зможе відновити хоча б 20% від цього завдяки розподіленій генерації, то це коштуватиме мільярди доларів. При цьому, Рожкова заявила, що нестача потужностей в енергосистемі – це “виклик для бізнесу”. Тому вона закликала підприємців перебудуватися та інвестувати у свою енергонезалежність, купуючи турбіни середньої та малої потужності, а також забезпечувати свої виробництва безперебійними електропостачанням.

Нагадаємо, внаслідок російських атак навесні за різними оцінками Україна втратила від 8 до 10 ГВт потужностей енергогенерації. На цьому тлі, в “Укргідроенерго” заявили, що у короткостроковій перспективі планують відновити 1 ГВт генерації, ще 2,5 ГВт – у довгострокових планах (добудова Дністровської ГАЕС, будівництво Канівської ГАЕС та відбудова Каховської ГЕС.)

Comments are closed.