Економіка

Віктор Орбан прибув до України, просуваючи порядок денний Кремля.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва 2 липня для зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським вперше за останні 16 років.

Цей візит відбувся на тлі початку головування Угорщини в Раді ЄС. Будапешт неодноразово виступав проти вступу України до НАТО та ЄС, санкцій проти Росії та підривав зусилля Заходу з надання допомоги Україні, підтримуючи тісні відносини з Москвою протягом усієї війни. Це призвело до погіршення відносин між Україною та Угорщиною, які й без того були напруженими.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує просувати російський порядок денний і закликав президента України Володимира Зеленського розглянути можливість припинення вогню для прискорення закінчення війни з Росією. Однак Київ відповів, що має власний підхід на шляху до миру.

Під час зустрічі з Орбаном, за словами Зеленського, вони обговорили найгостріші питання добросусідських відносин – торгівлю, транскордонне співробітництво, інфраструктуру, енергетику, гуманітарну допомогу, а також умови життя людей, які проживають як в Угорщині, так і в Україні.

Comments are closed.