ЕкономікаТехології

Україна та Польща обговорюють проєкт нафтопроводу, що з’єднає чорноморські та балтійські порти.

Уряди України та Польщі обговорюють проєкт побудови нафтопроводу для з’єднання портів Одеси й Гданська, заявив посол Польщі в Україні Ярослав Ґузи.

“Йдеться про конкретну трасу – вздовж східного кордону до великого нафтозбірника в місті Адамів (Люблінське воєводство), де в Польщі починається нафтопровід “Дружба”, – сказав він, додавши, що побудова планується за участі польської енергетичної групи Orlen.

Ґузи зазначив, що в рамках інвестиційного співробітництва країни мають “багато планів у галузі інфраструктури, енергетики”. Наприклад, найбільша польська паливна державна компанія PKN Orlen SA зацікавлена у видобутку газу на Закарпатті.

Водночас країни підписали меморандум про співробітництво у сфері енергетики. Передбачається розроблення проєктів, спрямованих на відновлення енергетичної інфраструктури, яка постраждала від війни, більша інтеграція енергетичних ринків, спільна робота у напрямках розвитку кліматично нейтральних технологій, розбудова розподіленої генерації, транспортування природного газу та нафтопродуктів.

Comments are closed.