Економіка

Україна активно приватизує державні підприємства для поповнення власного бюджету

Фонд державного майна продав активи заводу “Електропобутприлад” у Чернівцях. Під час аукціону вартість активу майже подвоїлася з ₴11,14 млн до ₴20,17 млн. Переможцем став приватний підприємець Сергій Ахременко, який очолює компанію “Славтелеком”, що працює у сфері телекомунікацій.

“Електропобутприлад” знаходиться в зручному місці з розвиненою логістикою і має великий потенціал для розвитку. Частина майна вже здається в оренду, що забезпечить новому власнику стабільний дохід.
 
Крім того, один з останніх великих державних спиртзаводів – “Лохвицький спирткомбінат” на Полтавщині, був проданий на аукціоні за понад ₴14 млн. Новим власником стане місцева компанія “Агро-Сонце”, яка спеціалізується на хімічному виробництві.
 
Голова Фонду держмайна Віталій Коваль зазначив, що приватизація державних підприємств є ефективним способом поповнення державного бюджету, а також фінансування оборонних сил. Основна мета приватизації – залучити приватні інвестиції в економіку.
 
Зараз на кожну гривню, витрачену на приватизацію, припадає чотири гривні інвестицій в обладнання та робочі місця. Кошти від продажу санкційних активів направляють на відбудову України.

Comments are closed.