Економіка

Лібералізація ринку землі дозволить надати $20 млрд на відновлення агросектору.

Лібералізація ринку землі сільгосугідь в Україні та підвищення прозорості можуть призвести до значного збільшення доходів державного бюджету. Зокрема, очікується, що ці заходи зможуть забезпечити до $35 млрд додаткових надходжень, що може вирівняти дефіцит фінансування сільського господарства в розмірі понад $20 млрд і частково покрити витрати на загальну відбудову країни у розмірі $500 млрд.

Очікується, що лібералізація ринку сільгоспземлі може принести економічні вигоди у розмірі 1-2,7% від загального внутрішнього продукту (ВВП) щорічно протягом наступних трьох років. Це відкриття ринку також дозволить іноземцям, включаючи громадян та компанії з Європейського Союзу, придбавати земельні ділянки для сільськогосподарського використання в Україні, що має забезпечити додаткові переваги.

Згідно з даними, близько 71% території України є сільськогосподарськими угіддями, з яких 33 мільйони гектарів є орними землями. Проте, внаслідок вторгнення, близько 20% сільськогосподарських угідь було окуповано, а третина сектору була руйнована, що призвело до збитків у сільському господарстві у розмірі $80 млрд.

Comments are closed.