ЕкономікаНовини

10-річна угода про безпеку – про що домовились Україна та США?

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду, за якою США зобов’язуються довгостроково підтримувати Україну в її зусиллях перемогти у війні та запобігти майбутній військовій агресії з боку Росії. Угода охоплює допомогу в таких сферах, як протиповітряна оборона, артилерія, бронетехніка, бойова авіація, морська безпека, кібербезпека та захист критичної інфраструктури.
 
США допомагатимуть Україні в розбудові системи ППО та ПРО, зокрема із використанням систем Patriot, а також сприятимуть модернізації Повітряних сил України та закупівлі сучасних винищувачів. Угода передбачає співпрацю у розвитку оборонно-промислової бази України через спільні оборонні дослідження і підтримку збільшення виробництва озброєнь.
 
Документ також визначає основні напрями довгострокової допомоги США у відновленні економіки України, впровадженні реформ та підтримці Української формули миру. Крім того, угода фіксує підтримку США щодо майбутнього членства України в НАТО і передбачає заходи щодо притягнення Росії до відповідальності та вивчення можливостей використання російських активів для підтримки України.

Comments are closed.