Культура

The Wall: у Відні створили мурал, присвячений Україні

Патріотичний артпроєкт The Wall збирає українських та міжнародних художників задля створення муралів у пʼяти містах, аби показати єдність та протистояння країні-агресору. Першим у серії став мурал у Відні, створений у співпраці українця Нікіти Кравцова та француза Венсана Паронно.

The Wall – символ опору, стабільності та захисту, що зберігає Європу від війни. Але поклик проєкту більший – він асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі злом. Артпроєкт підтримують Міністерство закордонних справ України, Міністерство культури України та Державна агенція України з питань мистецтв і мистецької освіти.

Для створення муралів організатори запросили відомих українських та міжнародних художників. Ця дієвість відтворює органіку співпраці та співдружності Європейських країн та України, дихає свободою та волевиявленням.

«Мурали – наша відповідь на російську варварську агресію на культурному фронті у війні, яку розв’язав Путін. Політика знищення та ліквідації української ідентичності є одним із ключових елементів росії у війні проти України. На наших тимчасово окупованих територіях російські загарбники закривають українські школи і нав’язують свою мову та історію.  Так само як це робили століттями щодо кримських татар, культурну спадщину, історію та традиції яких просто заперечували. Якщо десь загарбники фізично не можуть закинути комір, вони просто вдаються до терору. Так, з 24 лютого російські окупанти знищили 87 релігійних об’єктів, 13 музеїв, 38 історичних будівель, 38 споруд культурного призначення, 18 пам’яток, 10 бібліотек, 2660 навчальних закладів. Список поповнюється щодня. Сьогодні Україна бореться не лише за право на існування, а й відстоює своє право бути членом сім’ї Європи», – зазначила Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України.

У межах артпроєкту мурали будуть створені також у Берліні, Женеві, Марселі та Анкарі з 1 листопада по 25 грудня 2022 року.

Comments are closed.